0915 269 099 arctech@arctech.sk

Software a hardware B&R

Pri vývoji operačného systému, ktorým sú riadené páliace stroje Vanad, spolupracujeme od roku 2006 s rakúskou firmou B&R.

Priemyselný počítač

Základom riadiaceho systému páliacich strojov Vanad je výkonný priemyselný počítač B&R Automation rady APC910. Špeciálna konštrukcia zaisťuje spoľahlivosť aj v tých najnáročnejších prevádzkach s minimálnymi energetickými nárokmi.

Operačný systém

Na priemyselnom počítači beží operačný systém B&R, ktorý je viacúlohový s deterministickým časovým správaním. Pre svoju spoľahlivosť nachádza uplatnenie v najmodernejších a najvýkonnejších strojoch pre obrábanie materiálu, ale aj v iných technických odboroch, kde je tiež kladený dôraz na stabilitu, napríklad pri riadení technológií obnoviteľných zdrojov.

Výhody páliacich strojov VANAD s riadiacim systémom B&R

 • vysoká produktivita rezania
 • vysoká presuvná rýchlosť
 • skrátený nábeh horáka u blízkych otvorov
 • viac hodnôt korekcia reznej škáry pre obvod, otvory a rôzne priemery
 • možnosť prerušiť rozsiahly páliaci plán, vyrezať iný a vrátiť sa k rozpracovanému pôvodnému plánu
 • automatické nastavenie všetkých technologických hodnôt
 • prepracovaná diagnostika a zobrazenie poruchových hlásení, možnosť diaľkovej diagnostiky stroja
 • vysoká spoľahlivosť systému, odolnosť HW aj SW proti poruchám
 • vysoká tepelná odolnosť – komponenty pracujú do teploty okolia + 55 ° C
 • odolnosť proti elektromagnetickému rušeniu
 • zvýšená životnosť plazmových spotrebných dielov
 • krytie ovládacieho panelu a klávesnice IP65

Dotykové displeje rady B&R

Pre ovládanie a vizualizáciu používame farebné dotykové displeje rady B&R Automation s uhlopriečkou 10.4 „, 15.0“ a 21.5 „(voliteľne tiež 24.0“) s krytím IP65. Prachotesná klávesnica má vysokú životnosť a príjemné ovládanie.

Technologické klávesnica boli firmou B&R vyvinuté špeciálne pre páliace stroje VANAD.

Bernecker & Rainer Industrie-Elektronik Ges.m.b.H

Panel PC2100 s výkon priemyselného počítača

farebný 10,4 „dotykový panel s integrovanou technologickou klávesnicou priemyselný počítač s technológiou Intel® Atom ™, pasívnym chladením a krytím IP65, opatrený dvoma vstupmi pre USB a dvoma vstupmi pre pripojenie na Ethernet. Výhodou priemyselného počítača integrovaného v ovládacom paneli je predovšetkým nízka obstarávacia cena pri zachovaní maximálneho výkonu.

Automation Panel 15,0″

TFT XGA farebný dotykový displej s krytím IP65 s technologickou priemyselnou klávesnicou, opatrený vstupom pre USB a možnosťou natočenia podľa potrieb operátora.

Automation Panel 21,5″

TFT farebný dotykový displej s rozlíšením FHD s technologickou priemyselnou klávesnicou a krytím IP65, opatrený vstupom pre USB a možnosťou natočenia podľa potrieb operátora. TFT farebný dotykový displej s rozlíšením FHD s technologickou priemyselnou klávesnicou a krytím IP65, opatrený vstupom pre USB a možnosťou natočenia podľa potrieb operátora.

Diaľkové ovládanie s 24 tlačidlami

slúži pre ovládanie stroja z miest mimo stanovišťa operátora. Umožňuje plné riadenie stroja okrem načítania páliacich plánov. Preto nemôže byť na stroji použité ako jediné ovládacie zariadenie. Výhodné je napr. pri ovládaní prídavného zariadenia pre pálenie do rúrok a profilov RotCUT.

O spoločnosti B&R

Rakúska spoločnosť B&R (Bernecker & Rainer Industrie-Elektronik Ges.m.b.H.) je popredný svetový výrobca automatizačnej techniky s obratom 590 mil. € (v roku 2015). Každoročne investuje takmer 15% obratu späť do výskumu a vývoja. Firma B&R vznikla v roku 1983 a pôsobí po celom svete. Centrála pre Českú republiku sídli v Brne, ďalšie pobočky sú v Prahe, Plzni a Zábřehu. Spoločnosť B&R má svoje pobočky vo viac ako 70 krajinách sveta.

CAD / CAM softvér pre páliace plány

Všetky stroje Vanad môžu využiť rozsiahlu škálu software pre prípravu páliacich plánov, ako sú programy WRykRys, LANTEK Nesting, Hypertherm ProNest, RADAN, SAPS a ďalšie. Moderný a efektívny spôsob prípravy, prenosu a spracovania dát je základom pre dosiahnutie vysokej produktivity výroby a kvality výpalkov. Tieto programy pokrývajú väčšinu požiadaviek od klasického rezanie plameňom až po automatické spracovanie dielov pre vzduchotechniku ​​alebo výrobu lodných súčastí.

Programy pre páliace plány dodávame lokalizované do národného jazyka.

Je kladený dôraz na rozpoznanie a spracovanie príslušného formátu vstupných dát. Spolupráca s dodávateľmi softwaru prebieha pri vývoji nových technologických funkcií v riadiacom systéme i pri inováciách softwaru pre prípravu dát.

Najčastejšie je program prevádzkovaný na špecializovanom pracovisku pre prípravu dát, využívajúcom k prenosu dát do stroja počítačovú sieť alebo USB port.

Typ softwaru pre prípravu dát si volíte podľa svojich potrieb. Stroje Vanad nie sú viazané na jeden programový produkt pre prípravu dát.

Prečo stroje VANAD?

Komplexné riešenie pre ideálne výpalky

Telefonická pomoc pri riešení problémov

Vyrobíme vám páliaci stroj na mieru

Vývoj a výroba strojov od roku 1994

ARCTECH, s.r.o.

Komenského 18 B

036 01 Martin

Slovensko